Ida Tracz

Ida Tracz Dhyanjot Kaur z wykształcenia psycholog, z powołania yoginka, nauczycielka yogi, medytacji, relaksacji i innych technik pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Ukończyła podyplomowe studia na kierunku Terapia ruchem z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną. Absolwentka Szkoły treningu i warsztatu psychologicznego metodami aktywnymi. Jest certyfikowanym instruktorem metody Pilates Instytutu Michaela Kinga w Londynie, nauczycielem Ashtanga yogi, Kundalini yogi, Hatha Yogi, Sri Sri yogi, absolwentką kursów Theta Healing, Meditative Healing, Prana Chikitsa, Muzykoterapii oraz wielu innych szkoleń i warsztatów najlepszych szkół polskich i zagranicznych. 

W 2010 roku z pomocą wielu wspaniałych osób i przyjaciół, otworzyła Akademię Body Mental, wymarzoną szkołę yogi i medytacji, w której można znaleźć „yogę dla siebie”.  W swojej pracy wykorzystuje starożytną wiedzę yogi, ayurvedy, muzykoterapię, oraz osiągnięcia obecnej nauki, by pomóc w powrocie do stanu równowagi, spokoju i wewnętrznej siły. Pracuje z dźwiękiem, korzystając z metody Muzykoterapii dogłębnej komórkowej (kamertony terapeutyczne), gra na gongu i misach. Pracuje z techniką Meditative Healing (uzdrawianie w stanie głębokiej medytacji). Jest certyfikowanym konsultantem Ayurvedy, prowadzi konsultacje dotyczące zdrowego stylu życia. Wykonuje zabiegi ayurvedyjskie. Organizuje warsztaty, spotkania medytacyjne, sesje indywidualne. 

Przechodząc przez wiele szkół i metod, spotykając na swojej drodze cudownych nauczycieli, czerpiąc inspiracje z różnych źródeł, wciąż uczy się akceptacji i pokory, służenia innym, realizowania planu duszy, podążania drogą świadomości.

 Głęboko wierzy w drugiego człowieka i jego nieograniczony potencjał. W każdym dostrzega światło i piękno. W pełni oddana swojej pasji-pracy, niekonwencjonalna, odpowiedzialna i pełna entuzjazmu.

 Prywatnie obdarowana mężem, synem  i trzema kotami :) W wolnych chwilach zajmuje się fotografią i malarstwem.

Agnieszka Wierzbińska

Agnieszka Wierzbińska, związana z jogą od 2004 roku. Od 2008 roku nauczyciel dynamicznej ashtanga vinyasa jogi. Uczennica Basi Lipskiej i Angie Święc Kambeitz oraz wielu wspaniałych nauczycieli, od których czerpała wiedzę i inspirację podczas licznych warsztatów i wyjazdów jogicznych m.in. z Kino MacGregor, Manju Joisem, Tarikiem Van Prehn, Gabriele Severini, Larugą Glaser i Włodkiem Łagodzkim.Już dwa razy pogłębiała swoją wiedzę i praktykę w Indiach. W 2010 i 2012 roku spędziła wiele miesięcy w południowych Indiach, gdzie pogłębiała swoją praktykę ashtanga jogi u Sri BNS Iyengara (bezpośredniego ucznia Krishnamacharya’y), Ajaya Kumara i Sri V. Sheshadriego oraz ukończyła kursy pranayamy, joga mudr, mantr i ajurwedyjskiego masażu Shirodhara.

Agnieszka głównie oddana jest praktyce ashtanga jogi choć uwielbia też płynąć z oddechem ćwicząc jogę flow i wchodzić w głębokie stany świadomego relaksu korzystając z joga nidry. "Latała" też z Almuth Kramer, Martą Jurkowską, Guillermo Benitez'em i Machałem Maciaszkiem na acro jodze i dotleniała uczniów podczas zajęć na świeżym powietrzu prowadząc „jogę na trawie” w Parku Źródliska oraz jogę na plaży podczas akcji promocyjnej marki Lipton na polskim wybrzeżu. Z wykształcenia tłumacz i pasjonat sztuki i kultury. Zobaczyć możecie ją w Akademii Body Mental lub na płycie DVD Ashtanga Yoga Basia Lipska.

Kamila Bojakowska

Fizjoterapeuta, certyfikowany instruktor Pilates, instruktor fitness, certyfikowany instruktor masażu Shantala niemowląt. 

Od 8 lat zajmuje się prowadzeniem zajęć metodą Pilates. Swoją przygodę z systemem ćwiczeń Josepha Pilates rozpoczęła w trakcie trenowania tańca towarzyskiego. To doświadczenie pokazało jej, że ćwiczenia te są bardzo dobrym uzupełnieniem treningu dla sportowców, ponieważ doskonale uczą kontroli i świadomości swojego ciała. Aby poznać podstawy tej metody w 2007 ukończyła szkolenie „Pilates basic” w Euro Fitness School, a w 2008 „Pilates Matwork 1” Instytutu Michaela Kinga w Londynie. Wieloletnia praca metodą Pilates uświadomiła jej, jak duże efekty przynosi w zwalczaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz wpływa na rozluźnienie napiętych mięśni. Chcąc dalej poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie ukończyła studia licencjackie na kierunku Fizjoterapia, szkolenie „Pilates dla ciężarnych i osób starszych” oraz liczne warsztaty w zakresie form body&mind. W 2014 roku sfinalizowała ostatni etap szkoleń uzyskując dyplom OM MATWORK PILATES INSTRUKTOR. 

„To umysł jest budowniczym ciała” – Joseph Pilates

Ania Sowa

Absolwentka kursu hatha jogi pod przewodnictwem prof. Janusza Szopy. Uczestniczka warsztatów z Maciejem i Agnieszką Wielobobami. Pasjonatka jogi i technik świadomej pracy z ciałem. Prywatnie: szczęśliwa żona i mama na pełnym etacie :)

 "Moja jogowa podróż trwa od 2012 roku. I choć to problemy ze zdrowiem zaprowadziły mnie na matę, to właśnie systematyczna praktyka jogi sprawiła, że dziś - już bez uporczywego bólu - mogę dzielić się nią z innymi... Jednak nie odkryłabym swojej pasji, gdyby nie nauczyciele, którzy pokazali mi kierunki i możliwości. Największy wpływ na mój rozwój ma Ida Tracz , której energia i wsparcie towarzyszy mi od pierwszych dni na macie.

 Pięć lat na jogicznej ścieże pokazało mi, iż joga to źródło, z którego każdy - niezależnie od wieku i płci, może czerpać na wiele sposobów. Ja cenię techniki jogi za ich terapeutyczne działanie na ciało i duszę. Na macie bowiem można się zarówno doskonale zrelaksować uwalniając ciało od bólu i napięć poprzez asany, jak i nauczyć  bezruchu, który nie jest nieruchomy poprzez obserwację oddechu.

Uczniom na moich zajęciach proponuję łagodną, świadomą pracę z ciałem, umysłem i oddechem. Do zobaczenia na macie kochani! Om!"

Agnieszka Dąbrowska

Agnieszka Dąbrowska – Psychopedagog, Coach, Trener i Instruktorka Jogi Kundalinii systemu Yogi Bhajana. Szczęśliwa Kobieta, Partnerka i Przyjaciółka. Często określana przez uczestników jej warsztatów „ Oazą Spokoju”, „ Przystanią” do której docierają aby   się zatrzymać, złapać oddech, poczuć siebie i iść dalej drogą swojego życia. Sama też każdego dnia podczas lekcji nazwanej życiem uczy się prostoty, bezwarunkowej bliskości, świadomości swoich uczuć i głębi ich przekazu. Stara się doświadczać rzeczywistości a nie jej interepretacji wynikającej z patrzenia na nią tylko przez swój  świat. Pasjami  spędza czas same ze sobą wykorzystując go na rozwijanie swojej świadomości  przez introspekcje praktykując jogę. Swoją podróż z konwencjonalną edukacją ukończyła na Wydziale Lekarskim na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi uzyskując tytuł mgr Promocji Zdrowia. Dodatkowo ukończyła psychopedagogikę na wydziale pedagogiki w WSHE w Łodzi,  a w jednym z największych na świecie Instytutów NLP – NLP Polska rozwijała swoją wiedzę i umiejętności w zakresie NLP. Przez kilka ostatnich lat pracowała w korporacji intensywnie się rozwijając. Poszukiwała pasji w twardych kompetencjach managerskich, tworzeniu projektów co jednak nie dało upragnionej satysfakcji. Nie rezygnując z poszukiwań weszła na ścieżkę rozwoju osobistego szkoląc się w zakresie lingwistyki, inteligencji emocjonalnej, ekspresji i systemów pracy nad zdrowiem (Nowa Medycyna Germańska, Biologia Totalna, Huna, itp.), aż w końcu dotarła do miejsca, o którym często się zapomina - do „własnego serca”. To wydarzenie wprowadziło ją na ścieżkę Jogi Kundalini. Od tamtej chwili joga stała się pasją, podróżą i jednocześnie cudownym wyzwaniem jej życia. Uczennica Hari Dev Singha i Sarbjot Kaur Khalsa, inspirujacych i bezkompromisowych nauczycieli tej praktyki - prekursorów Kundalini Yogi w Polsce, w 1998 wysłanych przez Yogi Bhajana do Polski z zadaniem wprowadzenia jej do Europy Wschodniej. Przynależy również do International Kundalini Yoga Teachers Association (IKYTA) jako certyfikowana instruktorka zajęć dla dorosłych. Propaguje harmonijne życie w konsumpcyjnym i wymagającym świecie.
 
Należy do stowarzyszenia 3ho.pl i wraz z nim współtworzy wydarzenia związane z rozwojem Jogi Kundalini w Polsce. Organizowała pierwszy w Polsce kurs Świadomej Ciąży i Macieżyństawa wg systemu Yogi Bhajana. Współorganizowała pierwszy w Polsce Festiwal Jogi Kundalini dla Kobiet. Aktualnie przygotowuje kolejne wydarzenia rozwijające ten system Jogi w Polsce.  Związana jest z fundacją Ogród Nadzieji gdzie prowadzi szkolenia i coachingi. Łączy umiejętności zdobyte w twardym środowisku biznesu z umiejętnością utrzymania wewnętrznego spokoju.

AGNIESZKA DĄBROWSKA Absolwentka Wojskowej Akademii Medycznej, psychopedagog, trener, instruktor jogi i technik relaksacyjnych dla dorosłych i  dzieci, certyfikowany nauczyciel jogi kundalini. Prowadzi warsztaty, wykłady oraz konsultacje indywidualne dla dorosłych i dzieci (praktyka oddechu, joga). Autorka szkoleń i warsztatów biznesowych oraz otwartych  z zakresu komunikacji,  zarządzania stresem oraz z szeroko pojętego corporate wellness. Pasjonatka  zafascynowana człowiekiem i jego potencjałem. Specjalistka od łączenia ludzi, potrzeb oraz metod tworzących synchroniczną całość.

Mateusz Konopacki
Jestem absolwentem psychologii i kognitywistyki.
Jogą i medytacją 
zajmuję się od sześciu lat. By pogłębić swoją praktykę, spędziłem pięć
miesięcy w Indiach, ucząc się w szkole Shri Yogendry w Bombaju, oraz odbywając podróż do źródeł Jogi w himalajach.
Ucząc Jogi kładę duży nacisk na skupienie i pracę z oddechem.
Interesuje mnie przede wszystkim docieranie do korzeni i poznawanie klasycznej Jogi. Fascynują mnie również inne duchowe tradycje – od hermetyzmu po taoizm. Wierzę, że mimo powierzchownych różnic wszystkie dotyczą tego samego, uniwersalnego doświadczenia. Prowadziłem badania naukowe nad medytacją i szamanizmem.
Oprócz Jogi, interesują mnie również inne podejścia do ciała i ruchu.
Trenuję szermierkę mieczem na podstawie średniowiecznych manuskryptów oraz tai chi. Zajmuję się również rzemiosłem artystycznym, w swej pracowni wskrzeszając dawne techniki złotnictwa i metaloplastyki.

 

Honorujemy karty

multiSportfitProfit 

W Akademii Body Mental honorujemy karty BenefitFIT PROFITOK System i Polska Witalna